Słuchowisko radiowe pt. „Schron”

Jak co roku w naszej szkole uroczyście obchodzimy rocznicę wybuchu II wojny światowej i oddajemy hołd tym, którzy oddali swe życie w obronie ojczyzny. Tym razem zrobiliśmy to w trochę nietypowy sposób.

Zamiast tradycyjnej akademii uczniowie z klasy IV (R. Gawryś, M. Ortyl, N. Kołodziej i K. Kamecka) , V (M. Czerniak i M. Madej), VII (D. Rej, O. Augustyn i W. Dobrzańska) i VIII (K. Podlasek, W. Kukułka) przygotowali słuchowisko radiowe pt. „Schron”. W tym celu wykorzystali szkolny radiowęzeł, z którego popłynęły głosy uciekających przed wybuchami bomb dzieci, ich matek, usłyszeliśmy ich rozpacz i tęsknotę za walczącymi gdzieś na froncie ojcami oraz śpiew, który wzruszył niejednego słuchacza. Całość dopełniły efekty dźwiękowe takie jak: wycie syreny alarmowej, tupot żołnierskich butów czy trzask pospiesznie zamykanych drzwi.

Słuchowisko to uzmysłowiło nam, że wojna zawsze niesie ze sobą ból i cierpienie zwłaszcza tych najmniejszych i najbardziej bezbronnych, czyli dzieci.

Szczególne podziękowania składamy naszym szkolnym aktorom i śpiewaczkom za trud włożony w przygotowanie słuchowiska radiowego i dostarczenie nam tylu wzruszeń i emocji. Dziękujemy i prosimy o więcej

M. Sobuś i M. Neville-Ortyl