Szkoła Pamięta c.d.

Od wielu już lat społeczność Szkoły Podstawowej w Korzeniowie w ostatnich dniach października udaje się licznie na Cmentarz Historyczny i Grób Dragona, aby tam złożyć wiązanki i znicze symbolizujące Naszą pamięć o zmarłych przodkach. Nie inaczej było i w tym roku. Wszystkie klasy odwiedziły parafialny cmentarz oraz ten, który znajduje się „na górce” obok kapliczki zwany historycznym.
W piątkowe słoneczne popołudnie uczniowie klasy VII i VIII wraz z opiekunami SU uporządkowali z liści teren Cmentarza Historycznego, umyli nagrobek dawnego właściciela dworu w Korzeniowie-pana Leopolda Szerauca oraz zapalili znicze. Oddali w ten sposób hołd tym , których szczątki wciąż znajdują się na starym cmentarzu i pokazali, że PAMIETAJĄ. Nie zapomniano również o ukrytym w lesie Grobie Dragona, na którym klasa VII złożyła wieniec przybrany w biało-czerwone barwy.
Wszystkim podjętym działaniom przyświecała myśl polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej: „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci.”