Wycieczka klas I-III do Kopalni Soli w Bochni i Ogrodu Doświadczeń w Krakowie.

25 kwietnia uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej wzięli udział w wycieczce o Kopalni Soli w Bochni i Ogrodu Doświadczeń w Krakowie.

W Kopani Soli w Bochni uczniowie przeszli „Śladami pracy górnika”. Przenieśli się w czasie do epoki panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi, spotkali się z polskimi królami, żupnikami genueńskimi, a także duchem mnicha cystersa. Przemierzając kopalniane korytarze poznali historię wydobycia soli a o trudach górniczego fachu opowiedział im sam średniowieczny górnik. Zobaczyli najpiękniejsze wyrobiska w kopalni, wykutą w soli kaplicę, rzeźby solne, poznali dawne narzędzia i urządzenia, które służyły do urobku soli, wzięli udział także w zajęciach plastycznych i sportowo-rekreacyjnych.
W Ogrodzie Doświadczeń uczniowie wzięli udział w warsztatach „Dziecinnie proste eksperymenty”

Dzieci mogły za pomocą balonika zmierzyć pojemność płuc, przekonać się czy można z niego zrobić szaszłyk, napompować go bez użycia ust i pompki, przetestować jego wytrzymałość i wykonać wiele innych doświadczeń.

Odwiedziły również planetarium, gdzie obejrzały film o niezwykłej historii lotnictwa pt. „Na skrzydłach marzeń”. Zwiedzanie Ogrodu i eksperymentowanie na modelach edukacyjnych bardzo się wszystkim podobało.
Była to niezapomniana, pełna wrażeń i przygód wycieczka. Serdecznie dziękujemy naszemu lokalnemu Sponsorowi, który wspomógł nas finansowo 😀❤️