11 listopada 1

Dzień Niepodległości w naszej szkole

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, gdyż tego dnia w 1918r. po 123 latach niewoli Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo nad polskimi siłami zbrojnymi.
10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji tej ważnej dla Narodu Polskiego rocznicy. Rozpoczęło ją odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego punktualnie o symbolicznej godzinie 11.11, włączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa
Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. W dalszej części uroczystości uczniowie klasy V i VI przedstawili historię niewoli naszej ojczyzny: rozbiory, zrywy niepodległościowe, wybuch I wojny światowej, nadzieję Polaków na odzyskanie wolności, wreszcie powrót na mapę Europy jako suwerenny i niepodległy kraj. Zaprezentowane zostały również sylwetki wybitnych Polaków, ojców niepodległości, którzy tę wolność wywalczyli. Przekazywane treści przeplatane były patriotycznymi wierszami i pieśniami, co pozwoliło głębiej przeżyć tamte tragiczne dla naszego państwa chwile.
Akademia była wyrazem wdzięczności i hołdem dla naszych przodków, którzy oddali za Polskę to, co najcenniejsze – Swoje Życie.