„Przerwa na czytanie” – bicie rekordu w czytaniu na przerwie!

Czytanie książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów” (Kartezjusz)

Nasza Szkoła została zgłoszona do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Celem akcji jest:

  • promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
  • integracja środowiska lokalnego;
  • pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
  • zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Całą społeczność szkolną zapraszamy w dniu 10.10.2023 r. (wtorek) do czytania książek podczas przerw międzylekcyjnych w wybranym przez siebie miejscu (będą przygotowane specjalne strefy czytania). Dla naszych najmłodszych uczniów zorganizujemy kącik czytelniczy w bibliotece szkolnej, gdzie będzie można posłuchać książek czytanych przez starszych kolegów i koleżanki. Prosimy uczniów o przyniesienie z domu wybranej przez siebie książki. Dla tych, którzy zapomną egzemplarza ze swej domowej biblioteczki, z pomocą przyjdą zasoby szkolnej biblioteki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zapraszamy do licznego uczestnictwa w tym pięknym czytelniczym święcie i przyłączenia się do akcji ustanowienia nowego rekordu!