Wycieczka do Krakowa klas IV-VIII

W dniu 14.06.2022 r. starsze klasy SP Korzeniów udały się na jednodniową wycieczkę do Krakowa.
Na miejsce dotarliśmy już po godzinie 8.00, więc mieliśmy czas na spacer uliczkami Starego Miasta, w czasie którego zobaczyliśmy Sukiennice, pomodliliśmy się w kościele Mariackim i zrobiliśmy szybkie zakupy na Rynku Głównym.
Następnie udaliśmy się do Ogrodu Doświadczeń im. S. Lema. Tam zostaliśmy podzieleni na 2 grupy: starsze klasy zaczęły od warsztatów chemicznych, na których m.in. poznawały właściwości suchego lodu, oblewały się ciekłym azotem i zatapiały w nim liście i kwiaty, aby po chwili je w rękach rozkruszyć. Młodsze klasy w tym czasie penetrowały ogród i poznawały znajdujące się tam interaktywne urządzenia demonstrujące zjawiska fizyczne z zakresu optyki, hydrostatyki, mechaniki, akustyki i magnetyzmu. Po godzinie nastąpiła zamiana i młodsi udali się na warsztaty, a starsi w końcu mogli pobawić się kołyską Newtona i pobujać w obłokach na podwójnej huśtawce. Śmiechom i chichom nie było końca.
Po 2godzinnym pobycie w Ogrodzie Doświadczeń udaliśmy się na Wawel, aby tam poznać historię tego miejsca i obejrzeć wystawę pt. „Wawel Odzyskany” oraz pospacerować po prywatnych apartamentach królewskich. Na zakończenie naszego pobytu na Wzgórzu Wawelskim zeszliśmy stromymi schodami (136 schodków) do Smoczej Jamy. Stamtąd przeszliśmy w ciemnościach pod posąg smoka wawelskiego, przy którym zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
Ostatnim punktem programu był rejs statkiem po Wiśle. Część z nas podziwiała Kraków z pokładu górnego i słuchała ciekawostek dotyczących miasta Kraka, a druga część pod pokładem oddawała się tańcom i hulankom w takt piosenki K. Krawczyka pt. „Parostatkiem w piękny rejs”. Nikogo nie złapała choroba morska, a wręcz przeciwnie rejs dodał zmęczonym uczestnikom energii i zapału do dalszej wędrówki do autokaru czekającego nieopodal Wawelu.
Do domu wróciliśmy około godziny 20.30 w sam raz, aby zdążyć odpocząć przed meczem Polska- Belgia.